Vedeli ste, že na tv programy existuje softvér?

Televízia plní funkciu nielen pozerania televízneho vysielania, televíznych programov a všetkého s tým súvisiaceho, ale ako doplnkovú funkciu spĺňa vďaka prípojkám, jednoduchým softvérom a všestrannejšiemu využitiu. Doplnková funkcia môže byť spojená s pozeraním VHS alebo DVD či CD prehrávaním, ktoré zlepšia váš obľúbený tv program.

V minulosti by sme tieto funkcie ťažko hľadali, televízia bola jednoduchá malá krabička, ktorá nepodporovala ani farebné vysielanie, na čo však vtedy nebola ani potrebná technika a vybavenie. Ako ide doba dopredu, rastú aj možnosti modernizácie všetkých technických veci. Veci sa vyrábajú kvalitnejšie, softvéry sa robia na širšie použitie a jednoduchšie ovládanie a takto ľudom denno denne uľahčujú životy.

Dnes je súčasťou každej domácnosti DVD prehrávač, na ktorom pokročila technika tak, že sa dajú pozerať už aj DVD vo veľmi vysokom rozlíšení blueray. Kedysi im predchádzali klasické prehrávače na kazety VHS, ktoré sa nachádzajú doteraz v domácnostiach a obsahujú či už nahrávané televízne programy alebo originál filmy.

Videopožičovne boli kedysi veľmi populárne, hlavne z dôvodu nesťahovania si filmov cez internet, kvôli jeho rýchlosti. Dnes to nerobí žiaden problém, takže kazety ale aj DVD pomaly upadajú, no televízny priemysel si stále drží svoje miesto vo svete médií. Stále vie ľudí zaujať a vtiahnuť do deja. Divákov to stále neomrzelo no určité diery vo vysielaní môžme sledovať. Hlavne čo sa týka reklám.

Modernizácia by so sebou nemala prinášať len veci spojené s technikou ale aj kvalitou vysielania, pretože programy sú čoraz viac menej zaujímavé, pomedzi film ide nespočetné množstvo reklám a nevysielajú sa pravdivé informácie. Všade vidíme cenzúru, násilie, agresivitu, vulgarizmy a sexuálne narážky. Tak ako ide dopredu doba, ľudia chcú byt viac vzdelaní a televízne vysielanie im ho ponúka čoraz menej a tým menej času sú ochotní tráviť pozeraním televíznych programov.

Pokiaľ to takto bude pokračovať aj do budúcna, televíziu nečaká dlhá perspektíva a bude musieť porozmýšľať, ako ďalej a čo vylepšiť v prospech diváka.

5/6 - (1 vote)