Ako mi deti zmenili život

Pred deťmi som bola úplne iným človekom. Emancipovaná, nezávislá žena, podnikateľka. Mala som rada svoju finančnú nezávislosť a odvážne som sa hrnula do každého výhodného finančného projektu. Nebála som sa ani oblastí, ktorým som úplne nerozumela, či už to boli sieťové prvky, autá, či biela technika.

Myslela som, že čím viac peňazí budem mať, tým budem šťastnejšia, ale akosi sa to neplnilo. Bankový účet stále rástol, ale moje šťastie sa nezväčšovalo. Nemôžem tvrdiť, že by som nebola spokojná, ale akési zmysluplné naplnenie neprichádzalo.

Až sa to stalo. Jeden deň mi pomaly, ale isto začal meniť život. Mala som jedno obchodné stretnutie, týkajúce sa kúpy akcií firmy farby trnava. Akcie som síce nekúpila, ale na prvý pohľad som sa zamilovala. Nie do môjho potencionálneho obchodného partnera, ale do čašníka, respektíve, majiteľa reštaurácie, ktorý sa nebál ani obsluhovania.

Bola to láska na prvý pohľad a za dva mesiace som zistila, že som tehotná. Samozrejme, že sme sa o to v takomto skorom čase nesnažili, ale keď sme to zistili, nebránili sme sa tomu a ja som bola až nejako záhadne šťastná. Predtým som nad deťmi totiž vôbec neuvažovala.

Dnes mám tri deti, nepodnikám, stala sa zo mňa matka, manželka a žena v domácnosti na plný úväzok. O peniaze sa stará manžel. Nikdy som nebola šťastnejšia. S manželom sa neskutočne milujeme a máme krásne deti so všetkými našimi deťmi.  Nezáleží mi už na tom, aby som bola finančne nezávislá a emancipovaná. Pochopila som, že práve vzťahy a naša vzájomná dobrovoľná „závislosť“ je to čo k životu a k hlbokým vzťahom patrí. Milujem svoju rodinu a záleží mi na nej najviac na svete. Vo voľnom čase sa venujem svojim koníčkom, športu, knihám a udržujem sa fit. Na podnikanie som sa úplne vykašľala a prekvapujúco mi to ani len trochu nechýba.

Rate this post