Podklad pre záhradný domček v zime

Base board

Každý záhradný domček potrebuje mať pevný základ, aby mohol dobre slúžiť počas všetkých ročných období. Stavbu je potrebné dodať ešte pred začatím stavby samotného domčeka, lepšou možnosťou pre vás je, nechať túto prácu na odborníkov.

Prečo je podklad taký dôležitý?

Možno si veľa z vás neuvedomuje, že dobrý podklad je dôležitý pre celé fungovanie domčeka. Ak by ste ho nemali dobre zaistení, počas jesene alebo daždivých období, by ste mohli čeliť nadbytočnej vode v domčeku alebo zničeniu stavebného materiálu. Počas zimy by ste sa s domčekom, ktorý nemá dobrý podklad mohli rovno rozlúčiť. Taktiež je dôležité, aby bol domček postavený na rovnej ploche alebo aspoň aby sa tomu priblížili jeho základy.  

Ako sa vyberá podklad pre záhradné domčeky?

Pri výbere a zhotovení podkladu pre záhradné domčeky máte hneď niekoľko možností, či už sa rozhodujete o správnom výbere materiálu alebo o výberu podkladovej formy. Vhodným materiálom pre záhradný domček je napríklad liaty betón, betónové tvárnice alebo sa môžete spoľahnúť na drevenú platformu. Zlou voľbou tiež nie sú základové pásy alebo poprípade pätky, ktoré udržia záhradný domček v stabilnej polohe a ochránia ho proti nežiadúcim vplyvom. Pre udržanie stabilnej polohy domčeka je nutné, aby ste ho upevnili k pevnému základu. Pri každom výbere by ste však mali dodržať rozmery, prípadne tiež rozmiestnenie, ktoré bolo vypracované odborníkom.

Majú všetky záhradné domčeky základy?

Kúpa oceľového domčeku vás môže v tomto smere prekvapiť, keďže sú dodávané so základom alebo aj bez neho. Práve preto by ste si mali byť vedomí toho, či bude záhradný domček na správnom mieste a nebudú mu hroziť nejaké poškodenia. Často sa môžete stať, že narazíte na nejakého predajcu, ktorý nemusí k svojmu záhradnému domčeku ponúkať tiež základy. Lepšou možnosťou pre vás ostáva riešiť stavbu záhradného domčeka cez nejakú firmu, ktorá vám vypracuje celý projekt, a vy sa tak už nebudete musieť obrátiť na nejakých iných ľudí.

5/6 - (1 vote)