Je veľkoformátová dlažba vhodná aj do interiéru?

Sú žiadané, majú špeciálny formát, pôsobia luxusne a áno, sú vhodné aj do interiérov domov a bytov. Hovoríme o veľkoformátových dlažbách 60×60, ktoré nachádzajú svoje uplatenie v modernej archi-tektúre v súkromnom aj verejnom sektore.3

Ako veľkoformátovú dlažbu 60×60 využiť v interiérových priestoroch?

Veľkým plusom rozmeru 60×60  je jeho univerzálne využitie vo väčších ale aj menších priestoroch.  Formát dlažby 60×60 poskytuje optické zväčšenie priestorov vďaka jednotnému vzhľadu povrchovej úpravy.  Dajte si záležať na výbere rovnomernej kresby  dlažby 60×60 a budete prekvapení, aký nečakaný efekt dosiahnete. Ak  dlaždice položíte naväzujúco tesne vedľa seba, získate jednoliatú čistú plochu, ktorá prevzdušní priestor.

Veľkoformátová dlažba 60×60 sa vyrába v rôznej hrúbke, od ktorej závisí aj jej stupeň tvrdosti. Pre garáže, ktoré pravidelne zaťažujeme parkovaním našich vozidiel, volíme tú najvyššiu tvrdosť.4

Neprehliadnuteľnou prednosťou veľkoformátovej dlažby 60×60 je jej rýchla a praktická údržba.  Kedže jej formát je nadpriemerných rozmerov,  obsahuje aj menej špár a tým pádom sa na nej zadržiava oveľa menej nečistôt a prachu, ako je to pri menších dlažbách. Na klasické bežné upratovanie vám postačí metla alebo vysávač.

Najvyhľadávanejším rozmerom spomedzi veľkých formátov je práve štvorcový rozmer dlažby 60×60.  Samozrejme, trh ponúka oveľa širšiu ponuku veľkostí a tvarov.  Napríklad obľúbené sú aj rozmery 40×60,80×180, 60×120.   Poznáme aj prípady, kedy si zákazníci kúpili jednú veľkú dlaždicu, ktorou pokryli absolútne celú podlahu v miestnosti – v predsieni a aj v kúpeľni. Zaujimavé, čo poviete?

Veľkoformátové imitácie?

Veľmi prirodzene a komplexne pôsobia aj dlažby 60×60 v imitáciách dreva alebo prírodného kameňa. Sú na nerozoznanie od pravého dreva avšak sú oveľa odolnejšie. V kombinácii s podlahovým kúrením vytvárajú to pravé teplo domova.

Výhodou sú aj varianty dlažby v imitácii dreva alebo prírodného kameňa. Skombinujte dlažbu 60×60 v imitácii dreva s podlahovým kúrením – vytvoríte teplé, útulné a moderné prostredie. Doladiť náby-tok už vôbec nebude problém – na veľkých formátoch vynikne akýkoľvek materiál.

4.6/6 - (2 votes)