Software na drevené posteľe

Programátori prichádzajú na trh s novinkou, ktorá poteší každého bytového dizajnéra ale i samotných vlastníkov bytov. Je tu aplikácia na drevené postele. Možno sa vám to nezdá a znie to divne. Však aká aplikácia by už mohla byť na drevené postele? Ale je to skutočne tak. Ak si plánujete kupovať drevenú posteľ, tak s touto aplikáciou to bude o niečo jednoduchšie. Pri výbere správnej postele je dôležité, z akého dreva je posteľ vyrobená. A pre ďalšie pochopenie tejto aplikácie je potrebné si predstaviť niekoľko druhov dreva.

Smrek

Smrek je drevina, s ktorou sa v našich zemepisných šírkach môžeme stretnúť najčastejšie. Medzi jeho najväčšie výhody patria určite veľmi nízka hmotnosť oproti ostatným druhom dreva, ale aj zaujímavá textúra a relatívne nízka cena. Drevené postele zo smreku sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú kvalitný nábytok za priaznivú cenu. Drevených postelí zo smreku a taktiež iný nábytok do spálne je na trhu naozaj dosť a tak je možné vyberať z bohatej ponuky rôznych odtieňov farieb alebo tvarov postele.

Dub

Ďalšia drevina, z ktorej sa vyrábajú jednotlivé postele je dub. Táto drevina sa môže pýšiť najmä svojou výraznou textúrou, ale taktiež húževnatosťou a tuhosťou. Okrem toho sa dub radí medzi najkvalitnejšie a najhodnotnejšie dreviny, z ktorých sa drevené postele vyrábajú. Dub  predstavuje najvyššiu kvalitatívnu, estetickú ale aj funkčnú triedu drevených postelí a je určený práve pre tých, ktorí hľadajú kvalitu a nezáleží im až tak na cene danej postele.

Buk

Podobne ako dub, tak aj drevina buk sa môže pýšiť mnohými kladnými vlastnosťami. Je to kvalitná drevina, ktorá je tvrdá, pevná a charakterizuje ju jemná textúra. Ak túžite po kvalite a nádhernom dreve, tak drevenú posteľ si vyberajte určite z buku.

Kvalita daných drevených postelí je závislá najmä od materiálu a preto treba vyberať starostlivo a brať ohľad aj na životnosť postele. Posteľ, na rozdiel od ostatného nábytku v spálni je namáhaná každý deň a preto je samozrejmé, že rýchlejšie dôjde k opotrebovaniu nábytku. Preto sa netreba báť investovať do kvalitných drevených postelí.

Pri výbere postele nejde len o jej využitie, ale aj o dizajn. Každý druh dreva má svoju špecifickú farbu a ak chcete, aby farba postele ladila s farbou ostatného nábytku v izbe, tak stačí jednoducho odfotiť pár fotiek izby, nahodiť do aplikácie, ktorá vám sama pripraví návrh drevenej postele. Z akého dreva by mala byť a aj aké by malo byť to drevo staré.

5/6 - (1 vote)