Free či platené softvéry pre Seo

Seo optimalizácia nemusí byť iba doménou rôznych spoločností, firiem či jednotlivcov. Ak nepotrebujete špeciálnu starostlivosť o svoje webové stránky, chcete si vo firme či ako jednotlivec optimalizáciu navrhnúť doma, dá sa to aj zadarmo. Samozrejme, aj za určitý poplatok. Ten je však skoro vždy nižší ako ten, za ktorý to robia profesionáli. Preto si vždy rozmyslite, ktorá alternatíva je pre vás výhodnejšia.

The SEO Book Keyword Tool                                                         

Jeden z free nástrojov, ktoré sú voľne prístupné. The SEO Book Keyword Tool je postavený na vlastnej databáze, ktorá obsahuje viac ako 28 miliónov slov, je vytvorená z už zaniknutej databázy Google search keyword. Pre Slovensko možno nemilá správa, no obsahuje iba anglické výrazy kľúčových slov. Ak teda vedieť stránku s anglickým obsahom, tu je pre vás pomôcka.

Čo by sme mohli od tohto nástroja očakávať? Určite tu nájdete ponuky, ktoré sa denne aktualizujú podľa toho, čo ľudia vyhľadávali na Google či na Bing Yahoo, linky na Google Trends, Google Suggest, Google Synonyms, Yahoo! Suggest či iné nástroje, ktoré poskytujú kľučové slová a ich vyhľadávacie výsledky. Okrem tohto ešte aj linky na rôzne databázy, ako topix.net, del.ico.us, ktoré napovedia užívateľovi, o čom sa ľudia najčastejšie zhovárajú, kde to hľadajú alebo ktoré zdroje preferujú pri hľadaní informácií o tom ktorom produkte.

Treba však hľadieť nato, že tento nástroj je zadarmo, takže má aj určité obmedzenia, ktorým sa nevyhnete. V prvom rade si treba uvedomiť, že tento nástroj vám poskytne užitočné ifromácie, nezabezpečí však to, čo by zabezpečil nástroj, ktorý nie je zadarmo alebo to, čo by pri seo optimalizácii spravili profesionáli. Tiež od neho nemôžete očakávať kvantitatívnu analýzu kľúčových slov, ponúkne skôr kvalitatívnu a relatívnu analýzu. Tiež je potrebné zadávať kľúčové slová nie podľa toho, ako výraz používame v bežnej reči ale tak, ako je gramaticky správne. Tým sa zvýši jeho vyhľadávacia schopnosť.

SEO for FireFox

Ak používate obľúbený prehliadač FireFox aj pri práci, poteší vás Seo práve preň. Stačí ak si ho stiahnete, po inštalácii reštartujete FireFox, na Google či na prehliadači Yahoo si overíte, či všetko pracuje tak, ako má. Môže sa stať, že browser bude chcieť konfigurovať nastavenia. Tento nástroj bol navrhnutý tak, aby pridal dalšie dáta do Google či k Yahoo, takže sa rýchlejšie a efektívnejšie hodnotí budúcnosť a konkurencia na trhu. Vytvára ucelený pohľad na konkurečné prostredie a to priamo z výsledkov vyhľadávania.

Seo for FireFox je užitočný z viacerých hľadísk. Napríklad dokáže nájsť stránku na archive.org. Ak ju nájde tam, je možné, že bola nájdená vo vyhľadávačoch. Pomocou odkazov zobrazuje hrubý odhad ich celkového počtu či ich väzieb na doméne. Okrem iného ponúka odhad celkového počtu odkazov z blogov. Tiež zobrazí počet prípadov, kedy bola URL ako záložka na del.icio.us, dokáže určiť pozíciu založenú na základe návštevnosť webových stránok. Ukáže tiež, koľko ľudí sa pripojí k určitému blogu bez Bloglines, zobrazí, či má miesto v Yahoo!Directory a tiež uľahčuje vyhľadávanie WHOIS pre vaše stránky.

Rate this post